M.E.V Batıkent İ.Ö.O
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
M.E.V Batıkent İ.Ö.O

Milli Eğitim Vakfı Batıkent İlköğretim Okulu Forum Sitesi

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Okulumuz (M.E.VAKFI BATIKENT İLKÖĞRETİM OKULU)

3 posters
YazarMesaj
Ulquiorra
Admin
Ulquiorra

Okulumuz (M.E.VAKFI BATIKENT İLKÖĞRETİM OKULU) Empty
MesajKonu: Okulumuz (M.E.VAKFI BATIKENT İLKÖĞRETİM OKULU)   Okulumuz (M.E.VAKFI BATIKENT İLKÖĞRETİM OKULU) Icon_minitimeÇarş. Ocak 06, 2010 8:41 pm

M.E.VAKFI BATIKENT İLKÖĞRETİM OKULU

Okulumuz 1989-1990 eğitim öğretim yılında ilkokul olarak açılmış ve 1991-1992 eğitim öğretim yılında ilköğretim okuluna dönüştürülmüştür. İkili öğretim yapılmaktadır.

Okul 18877 m2 alan üzerinde kuruludur. Okul binasının kapsadığı alan 700m2 dir. Okulun 18177m2 bahçe alanı mevcuttur. Kaloriferlidir. Doğal gazla ısınmaktadır. Okulumuzun çevresinde site şeklinde yerleşim birimleri mevcuttur. Dublex ve apartman şeklinde konutlar bulunmaktadır. Okul çevresinde gecekondulaşma yoktur. Çevresinde bir lise, bir ticaret meslek lisesi, bir anaokulu, kreş, bir açık spor sahası, polis karakolu, sağlık ocağı ve büyük bir alışveriş merkezi mevcuttur.

Okul Müdürlerimiz:

Yaşar Türker
Erol Akbaş
Kadir Arslan
Ahmet Özel

Okulumuzda personel olarak 1 Okul Müdürü, 2 Müdür Yardımcısı, 39 Öğretmen, 1 Memur ve 3 Hizmetli bulunmaktadır.

2009-1010 Eğitim ve Öğretim Yılı'nda 642 öğrenci ile devam eden eğitim ve öğretim çalışmaları, sabahçı ve öğlenci devrelerle sürdürülmektedir. Başarıyı artırmada tüm personel uyum içinde çalışmaktadır.

Okul bahçemizin zemini belediye ile işbirliği sonucunda 2007 yılında asfaltlanmıştır. Bahçemiz oldukça geniş bir alana sahip olup öğrencilerimizin yararlanması için basketbol potaları bulunmaktadır.

Okul girişinde öğrencilerimizin her türlü gereksinimlerini karşılayabilecekleri özel kişilerce işletilebilen kantinimiz mevcuttur.

KALİTE POLİTİKAMIZ:

Bu okulda çalışmaktan onur duyan, okuldaki herkesin ve her şeyin öğrencilerin daha iyi yetiştirilmesi için var olduğunun bilinci içerisinde, açık, içten, dürüst, iyi ilişkiler kurabilen, tartışma, uzlaşma ve inandırma yöntemlerini iyi kullanan, adil, kararlı, neşeli, mutlu, örnek, kendine güvenen, deneyimli, yetenekli, bilgili, çağdaş ve demokrat ekibimizle, okulumuza gelen öğrencileri çağın koşullarına ve toplumun ihtiyaçlarına göre hazırlamak, bilgi toplumunun gerçeklerine uygun herkese elverişli öğrenme olanakları sunmak istiyoruz.

******çü düşüncenin ışığında yeni ihtiyaçlara göre organize olmak, bakımlı, çekici ve donanımlı bir okulu bilim ve teknolojideki yeniliklere uygun olarak yeniden yapılandırmak, hizmet kalitemizi sürekli geliştirmek ve mevcutlar arasında en iyi olmak hedefimizdir.

Memnuniyetiniz gurur ve mutluluğumuzdur.

YAŞAR TÜRKER
OKUL MÜDÜRÜ

VİZYONUMUZ:

İstiyoruz ki... Yaratıcılık ödüllendirilsin. Gerektiğinde yasalar eşit ve adil uygulansın.
Okulla kaynaşma ve bütünleşme sağlansın.
Bizim Okulumuz düşüncesi egemen kılınsın.
Bilgisayar, laboratuar ve teknoloji kullanımı yaygınlaşsın.
Bireysel ilişkilerde özen gösterilsin.
Kalite öne çıksın ve artırılsın.
Kalitesizlik değil kalite değerlendirilsin.
Öğretmenler okulumuzu ve kendilerini ilgilendiren kararlara doğrudan katılsın.
Bilgi çağının gerçeklerine uygun donanım sağlansın. Zayıf ve güçlü yönlerimiz, fırsat ve engeller ortaya konsun.
Okulumuzda paylaşılan ortak değerler, yerleşik alışkanlıklar, tutum ve davranış kalıpları özenle korunsun ve geliştirilsin.
Toplumsal ve etik değerler ve davranışlar önem kazansın.

MİSYONUMUZ:

Bilgi çağının gereklerine uygun ******çü düşüncenin ışığında, toplumun değişik ihtiyaçlarını karşılayan, beceri, bilgi, tutum ve alışkanlıkları davranışa dönüştürmüş, problem çözme yeteneğine sahip öğrenciler yetiştirmek ve tam öğrenme gerçekleştirmek için buradayız.

Biz, hepimiz öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak için karşılıklı olarak sorumluluk alacak, öğrenme etkinliklerine öğrencilerimizin tümünü katacağız.

Kapasitemize güveniyor, farklılıklara değer veriyoruz. Yargılayıcı değil, destekleyici, aktarıcı değil, yönlendirici ve işlerin kolaylaştırıcısı olacağız.

Farklıyız. Farklı şeyler yapmak istiyoruz. Zekamıza, yeteneğimize ve yaratıcılığımıza güveniyoruz.

Okulumuz hakkında daha ayrıntılı bilgi içeren Okul Kurum Raporunu incelemek için tıklayınız.

Alıntıdır...
bkz:M.E.V. Batıkent İ.Ö.O.
http://mevbatikent.phpbb9.com
yigitozaydin

yigitozaydin

MesajKonu: Geri: Okulumuz (M.E.VAKFI BATIKENT İLKÖĞRETİM OKULU)   Okulumuz (M.E.VAKFI BATIKENT İLKÖĞRETİM OKULU) Icon_minitimePtsi Ocak 18, 2010 11:05 am

valla çok iyi araştırmışsınız saolun çok işime yaradı Very Happy
Tayfun

Tayfun

MesajKonu: Geri: Okulumuz (M.E.VAKFI BATIKENT İLKÖĞRETİM OKULU)   Okulumuz (M.E.VAKFI BATIKENT İLKÖĞRETİM OKULU) Icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 3:50 pm

çok qüzl olmus emeqe sayqı cheers cheers

Okulumuz (M.E.VAKFI BATIKENT İLKÖĞRETİM OKULU)
1 sayfadaki 1 sayfası